Uroczystość Najświętszej Trójcy

Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, która w naszej archidiecezji kończy okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Dziś też przypada rocznica pierwszej komunii św. Oliwki, Emilki i Pawełka.
Ostatnie już w tym roku nabożeństwa majowe odprawiamy w niedzielę o godz. 15:30, a w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 15:30.

We wtorek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych, w trakcie którego odczytujemy wypominki roczne i modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. szczególnie dla pacjentów oddziałów odwykowych o godz. 18:00.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

W czwartek uroczystość najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Z procesją do czterech ołtarzy wyruszymy po mszy św. o godz. 10:00. W tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 15:30 i mszy św. o godz. 16:00. Litanie loretańską odśpiewamy w trakcie procesji Bożego Ciała.
Bardzo serdecznie prosimy o zaangażowanie w przygotowanie ołtarzy i pomoc w organizacji procesji. Plan procesji:
I. Pierwszy ołtarz będzie się znajdował naprzeciw oddziału 5 c/d (szczególnie proszę personel i pacjentów oddziałów alkoholowych i psychogeriatrycznych o przygotowanie ołtarza)
II. Drugi ołtarz na budynku teatru (pani Katarzyna Niedziałka)
III. Trzeci ołtarz w ogrodzie oddziału 3a (szczególnie proszę personel i pacjentów oddziałów detencyjnych o przygotowanie ołtarza)
IV. Ostatni ołtarz na budynku kaplicy (państwo Maria i Zbigniew Majdra)
Tylko dzięki Państwa zaangażowaniu w organizację procesji będziemy mogli pięknie przeżyć tą niezwykłą uroczystość. Bardzo prosimy o pomoc i liczny udział! Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów i niesienia poduszek. Pamiętajmy, że udział w tej procesji jest naszym publicznym wyznaniem naszej wiary. Nabożeństwa majowego i Mszy św. o godz. 16:00 w tym dniu nie będzie.

W piątek – wspomnienie św. Justyna męczennika. To też dzień imienin naszej pani kościelnej p. Justynki. Życzymy jej zdrowia, dużo sił i cierpliwości do nas wszystkich, a przede wszystkim darów Ducha Świętego i szczęśliwego zakończenia wszystkich trudów związanych ze studiami i stopniami naukowymi.

W piątek rozpoczynamy nasze nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiać je będziemy w tygodniu po Mszy św. a w niedziele i święta przed Mszą św. o godzinie 16:00. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy o spowiedzi św. i komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Niech Patronka tego miejsca - Matka Boska Częstochowska, nasza Pani i Królowa wyprosi Wam przed tronem Syna potrzebne łaski.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala