Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiejsza uroczystość kończy liturgiczny okres wielkanocny. Czcimy dzisiaj zstąpienie Ducha Świętego na młody Kościół, na Kościół czasów apostolskich. Duch Święty nieustannie jest obecny i działa w Kościele, niby dusza w organizmie. Otwórzmy się na Jego działanie.

Nabożeństwa majowe odprawiamy w niedzielę o godz. 15.30, a w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 15.30.

W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. W naszym kraju oficjalnie ogłoszono Maryję Matką Kościoła na Jasnej Górze 12 września 1971 r.
W poniedziałek po uroczystości zesłania Ducha Świętego celebrujemy w Polsce święto Maryi Matki Kościoła. Oddajemy cześć Tej, która modliła się wraz z Apostołami (por. Dz 1, 14), będąc od samego początku mocno zaangażowana w budowanie Chrystusowego królestwa w sercach uczennic i uczniów Jej Syna – Jezusa z Nazaretu.

We wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych, w trakcie którego odczytamy wypominki. Dodatkowa Msza św. szczególnie dla pacjentów oddziałów odwykowych o godz. 18.00.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na zakończenie Mszy św. uczcimy relikwie św. Jana Pawła II.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana ustanowili biskupi na 360. zebraniu plenarnym Episkopatu Polski w 2011 r., obchodzone jest w czwartek po niedzieli Zesłania Ducha Świętego, a tydzień przed uroczystością najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną Bożym Ciałem.

W najbliższą niedzielę, 27 maja, uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.


Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia piątkowej uroczystości, podczas której J.E. Ks. Bp Jan Zając oficjalnie wprowadził do naszej wspólnoty relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej, poświęcił jej obraz oraz odsłonił pamiątkową tablicę. Dziękuję naszej niezawodnej służbie liturgicznej: Pawłowi, Norbertowi, Mateuszowi oraz panu Tomaszowi Domagale. Dziękuje Mariuszowi, Szymonowi i Piotrowi za pomoc w pracach organizacyjnych. Dziękuję panu Michałowi za piękną oprawę muzyczną. Bardzo dziękuję naszym Paniom Pielęgniarkom za zaangażowanie i obecność podczas uroczystości. Dziękuję Panu Dyrektorowi za obecność na naszej uroczystości oraz pani Ewie Jędrys za obecność i słowa podziękowania skierowane do Księdza Biskupa.
Szczególne słowa podziękowania kieruję do wszystkich osób które złożyły ofiary materialne na relikwiarz, obraz i tablicę. Bez Was niemożliwe byłoby zorganizowanie tej uroczystości.
Na koniec pragnę podziękować wszystkim obecnym na uroczystości za wspólną modlitwę i radosne świętowanie tej niezwykłej uroczystości.

W najbliższą sobotę, 26 maja, czterech diakonów z Towarzystwa Salezjańskiego: Łukasz, Konrad, Artur i Jarosław, przyjmą święcenia prezbiteratu. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Niech Patronka tego miejsca - Matka Boska Częstochowska, nasza Pani i Królowa wyprosi Wam przed tronem Syna potrzebne łaski.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala