6 Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy dziś 6. Niedzielę po Wielkanocy. Składka do skarbony z racji I niedzieli miesiąca przeznaczona jest na ufundowanie relikwiarza i obrazu Bł. Hanny Chrzanowskiej.

W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje (tzw. Dni Krzyżowe) oraz za kraje głodujące.

W wtorek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. W katedrze na Wawelu święcenia diakonatu.

W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych, w trakcie którego odczytujemy wypominki roczne i modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. szczególnie dla pacjentów oddziałów odwykowych o godz. 18:00.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II. W tym dniu przypada rocznica śmierci śp. Księdza Piotra Kałamackiego, kapelana naszego Szpitala (2000). Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

We czwartek 10 maja otrzymamy relikwie Bł. Hanny Chrzanowskiej. Przekaże nam je ks. Józef Gubała proboszcz parafii św. Mikołaja w Krakowie na ul. Kopernika i kustosz relikwii. Przekaże je na Mszy św. sprawowanej przy relikwiach Błogosławionej o godz. 18:00. Bardzo serdecznie zapraszam do wspólnego spotkania w kościele św. Mikołaja i do wspólnej modlitwy. Osoby chętne na ten wyjazd proszę o wpisanie się na listę w zakrystii. Zorganizujemy transport.

W przyszłą niedzielę uroczysta procesja z Wawelu na Skałkę. Rozpoczęcie o godz. 9:00. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski bardzo nas serdecznie zaprasza do licznego udziału w tym modlitewnym wydarzeniu.

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich na uroczystość odsłonięcia tablicy Bł. Hanny Chrzanowskiej, poświęcenia obrazu i uroczystego wprowadzenia jej relikwii - w piątek 18 maja, o godzinie 8:00. W imieniu Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego naszej modlitwie przewodniczyć będzie J. E. Ksiądz Biskup Jan Zając.

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. Nabożeństwo majowe odprawiamy w tygodniu po mszy św., a w niedzielę i święta przed mszą św. popołudniową, czyli o 15:30.

Państwu Aleksandrowi i Halinie Kaimom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w odnowienie figury Matki Najświętszej przy ogródkach działkowych bardzo serdecznie dziękuję za ich trud, zaangażowanie, serce i ofiary. Niech sama Matka Pana wyprosi Wam u Syna potrzebne łaski.

Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym Sanktuarium Cierpienia i prosimy o gorącą modlitwę w intencji całego kompleksu kobierzyńskiego. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać!


Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala