4 Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy dziś 4. Niedzielę po Wielkanocy, od słów Ewangelii nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Jest to już 55 Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania kapłańskie.  W orędziu na ten dzień papież Franciszek napisał: Pan nadal dziś powołuje do pójścia za Nim. Nie wolno nam czekać, aż będziemy doskonali, żeby odpowiedzieć naszym wielkodusznym „oto jestem", ani też przerażać się naszymi ograniczeniami i grzechami, ale musimy przyjąć z otwartym sercem głos Pana. Usłyszeć Go, rozpoznać naszą osobistą misję w Kościele i w świecie, i wreszcie żyć nią w tym dzisiaj, które daje nam Bóg.

W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

We wtorek wspomnienie św. Jerzego, męczennika. Jak w każdy wtorek, zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych, w trakcie którego odczytujemy wypominki roczne i modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. szczególnie dla pacjentów oddziałów odwykowych o godz. 1800.

W środę święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to dzień imienin naszego Pasterza abpa Marka Jędraszewskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Jak w każdą środę zapraszamy na Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej pomocy i z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

We czwartek wspomnienie Matki Bożej Dobrej Rady.

W sobotę wspomnienie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, kapłana, wielkiego czciciela Matki Najświętszej. W tym dniu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach o godz. 1000 odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożej Hanny Chrzanowskiej, pielęgniarki naszego Szpitala, dyrektorki pierwszej w Polsce Szkoły Pielęgniarstwa Psychiatrycznego.

Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy na Mszę św. z odsłonięciem i poświęceniem tablicy upamiętniającej Błogosławioną Hannę Chrzanowską wraz z uroczystym wprowadzeniem jej relikwii do naszej Wspólnoty. Tę uroczystość przeżywać będziemy w naszej kaplicy 18 maja, w piątek, o godz. 800. Po Mszy św. w budynku teatru rozpocznie się uroczystość wręczenia medali i nagród z okazji zakończenia jubileuszu naszego Szpitala, a później sympozjum poświęcone przyszłości Szpitala. Wszystko zakończy się drugim piknikiem dla rodzin z licznymi atrakcjami w sobotę 19 maja. Na uroczystości kościelne w naszej kaplicy zaprosiliśmy Pasterza naszej Diecezji, Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolitę Krakowskiego. Już dziś wszystkich Was serdecznie zapraszam wraz z Dyrekcją Szpitala i Komitetem Organizacyjnym uroczystości związanych z beatyfikacją Sługi Bożej Hanny Chrzanowskiej i zakończeniem jubileuszu stulecia naszego Szpitala. Zaproszenia i szczegółowe informacje przekażemy w pierwszych dniach maja. 

Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej kaplicy szpitalnej i prosimy o modlitwę w intencji chorych i cierpiących. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać!

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala