3 Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy dziś 3. Niedzielę po Wielkanocy. W Polsce jest ona przeżywana jako Niedziela Biblijna. Od 15. IV do 21. IV 2018 r.  trwa w Polsce X Tydzień Biblijny, którego celem jest ożywienie duszpasterstwa biblijnego i przypomnienie o znaczeniu Słowa Bożego, które jest źródłem prawdy i łaski Bożej.

Pod hasłem: Weźmijcie Pismo Święte dzisiaj przeżywamy też II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki. Przedmiotem lektury jest w tym roku List św. Pawła Apostoła do Rzymian.

Uroczysta celebracja Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego odbywa się pod przewodnictwem naszego Pasterza abp. Marka Jędraszewskiego – z udziałem najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej w katedrze na Wawelu. Jest ona transmitowana na żywo w TVP 1 dzisiaj (w niedzielę) o godz.1000.

We wtorek, jak w każdy wtorek, zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych, w trakcie którego odczytujemy wypominki roczne i modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Dodatkowa Msza św. szczególnie dla pacjentów oddziałów odwykowych o godz. 1800.

W środę zapraszamy na Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej pomocy i z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II. W tym dniu przypada też 16 rocznica śmierci ks. Jerzego Siatkowskiego, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

W sobotę wspomnienie św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła.

Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej kaplicy szpitalnej i prosimy o modlitwę w intencji chorych i cierpiących. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać!

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala