2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

Przeżywamy dziś 2. Niedzielę Wielkanocną czyli Miłosierdzia Bożego. Dziś zbieramy ofiary do skarbony przeznaczone są na potrzeby kaplicy. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Od 8 kwietnia do 14 kwietnia będziemy obchodzić 74. Tydzień Miłosierdzia, który rozpoczyna Niedziela Miłosierdzia Bożego pod hasłem „Miłosierdzie źródłem wolności”. Obchody Tygodnia Miłosierdzia odbywają się przede wszystkim w diecezjach. Organizują je Caritas diecezjalne. Jest to zawsze okazja do radosnego i świątecznego spotkania tych, którzy na co dzień oddają się pracy charytatywnej, niosąc pomoc bliźnim. Celem Tygodnia Miłosierdzia jest budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich: chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i prześladowanych. Obchody są okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień.

W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Kościół czci tajemnice Wcielenia Syna Bożego osobnym świętem, 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Dzień ten jest także przeżywany jako Dzień Świętości Życia.

We wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych, w trakcie którego odczytamy wypominki. Dodatkowa Msza św. szczególnie dla pacjentów oddziałów odwykowych o godz. 18:00.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym Sanktuarium Cierpienia i prosimy o gorącą modlitwę w intencji całego kompleksu kobierzyńskiego.


Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala