Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Przeżywamy dziś Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Wielkiego Tygodnia. Dziękuję Paniom od lat przygotowującym tak piękne dekoracje ciemnicy i grobu. Dziękuję Panu Piotrowi za jego zaangażowanie i organizację Triduum Sacrum oraz za muzyczną oprawę świątecznej liturgii.
Dziękuje bardzo Szymonowi za obecność i zaangażowanie w przygotowanie liturgii i jego nieocenioną pomoc. Pragnę wyrazić głęboką wdzięczność naszym niezawodnym lektorom: Pawłowi, Norbertowi, Mateuszowi, Wojciechowi oraz panu Tomaszowi Domagale i Zbigniewowi Majdra za wzorową służbę liturgiczną. Dziękuje panu Mariuszowi i Patrykowi za pomoc przy przygotowaniach kaplicy. Dziękuje naszej drogiej Pani Niedziałkowej za kwiaty, które zdobią naszą kaplicę. Bardzo dziękuję Panom niosącym baldachim i wszystkim osobom zaangażowanym w celebracje Wielkiego Tygodnia i w procesję rezurekcyjną.
Bardzo dziękuję pacjentom oddziałów leczenia uzależnień i osobom zaangażowanym w przygotowanie rekolekcji dla osób uzależnionych za ufundowanie podstawy pod paschał i lichtarzy, które stylem nawiązują do ołtarza i wystroju kaplicy. Dziękuje serdecznie pani Ewie Jędrys za ufundowanie Paschału oraz woskowych świec ołtarzowych.
Dziękuję za kapłańską pomoc i wspólną modlitwę ks. prof. Maciejowi Ostrowskiemu.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na sfinansowanie tablicy upamiętniającą SB Hannę Chrzanowską. Jutro, w drugi dzień świąt, Msze św. jak w każdą niedzielę. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Dziękuję wszystkim, którzy w tej naszej malutkiej Wspólnocie się modlą: Mieszkańcom Rektoratu, Pacjentom i Personelowi Szpitala, naszym drogim Gościom. Chciałbym złożyć serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszego Kościoła. Miłosierny i Zmartwychwstały Pan niech Wam hojnie błogosławi.

We wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych, w trakcie którego odczytamy wypominki. Dodatkowa Msza św. szczególnie dla pacjentów oddziałów odwykowych o godz. 1800.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

W zbliżającym się tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek, pierwszą sobotę miesiąca. W najbliższą niedzielę, 8 kwietnia będziemy zbierać ofiary do skarbony na potrzeby naszej świątyni. Jest to równocześnie Niedziela Bożego Miłosierdzia.


Otóż, jeżeli umarliśmy razem z Chrystusem, wierzymy, że z Nim również żyć będziemy, wiedząc, że Chrystus powstawszy z martwych już więcej nie umiera, śmierć nad Nim nie ma już władzy. Bo to, że umarł, umarł dla grzechu tylko raz, a że żyje, żyje dla Boga. Tak i wy rozumiejcie, że umarliście dla grzechu, żyjecie zaś dla Boga w Chrystusie Jezusie (Rz 6, 8-11)

Wielkanoc dla chrześcijan to wyjątkowe święto; to czas, w którym dokonuje się przejście ze śmierci do Życia, moment, w którym – mocą Zmartwychwstałego – odradza się cały Kościół. Niech tegoroczne święta paschalne będą dla Was takim właśnie doświadczeniem: że to On podnosi do życia, że to On przezwycięża najgłębsze mroki i rozprasza zwątpienie, że to On zwyciężył.

Niech Zmartwychwstały Pan obdarza zdrowiem, radością i siłą do podejmowania codziennych wyzwań i świadczenia o Bogu, który jest miłością, a światło wielkanocnego poranka oświetla nasze rodziny, domy i miejsca pracy, aby stawały się dla wszystkich bramami miłosierdzia.

Chrystus zmartwychwstał!
Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala