5 Niedziela Wielkiego Postu

Przeżywamy dziś 5. Niedzielę Wielkiego Postu.  Jest ona nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie, na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. W ostatnich dwóch tygodniach okresu Wielkiego Postu położymy mocniejszy akcent na charakter pasyjny tego czasu.

W poniedziałek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

We wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych, w trakcie którego odczytamy wypominki. Dodatkowa Msza św. szczególnie dla pacjentów oddziałów odwykowych o godz. 1800.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

W piątek, 23 marca będziemy przeżywać kolejny dzień Nowenny Jubileuszowej, podczas której będziemy modlić się za naszą Ojczyznę w setną rocznicę odzyskania niepodległości i jednocześnie przygotowując się do beatyfikacji Sługi Bożej Hanny Chrzanowskiej. Wspólną modlitwę rozpoczniemy nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 1500.

Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątki o godz. 1500. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiać będziemy w niedziele o godz. 15.15. Składka z Gorzkich Żali zwyczajowo przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego.

W naszym rektoracie i szpitalu rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy w Wielkim Tygodniu - w poniedziałek, wtorek i środę po Niedzieli Palmowej czyli od 26 do 28 marca 2018r. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału mieszkańców rektoratu, pacjentów i personel szpitala oraz naszych drogich gości. W tych dniach msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą tylko o godz. 18.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 15.30). Od poniedziałku do środy od godziny 17.00 będzie okazja do spowiedzi. Serdecznie proszę, aby w ciągu tych trzech dni rekolekcyjnych skorzystać z sakramentu pokuty.

W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej.
W tym dniu wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej według św. Marka. Uroczyste poświęcenie palm na Mszy św. o godz. 10.00 oraz 16.00.

Już dziś serdecznie zapraszam do licznego udziału w Triduum Sacrum – świętych trzech dniach, które stanowią centrum okresu Wielkiego Postu. To najbardziej czcigodny i święty czas dla nas chrześcijan.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele i prosimy wszystkich o modlitwę w intencji szpitala oraz osób chorych i cierpiących. Umacniajmy się wzajemną modlitwą za siebie.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala