3 Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy dziś III Niedzielę Wielkanocną. Dziś rozpoczyna się 7. Tydzień Biblijny. Wydarzenie to wpisuje się w tradycję dwóch inicjatyw − Tygodnia Biblijnego zainicjowanego w 2009 roku przez katolickie Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II oraz Ekumenicznych Dni Biblijnych, odbywających się od wielu lat pod patronatem Towarzystwa Biblijnego w Polsce. Wszystkich, którzy szukają w Biblii światła i mocy, zachęcamy do zgromadzenia się wokół Słowa Bożego zapisanego w Świętej Księdze. To wyjątkowa okazja do wspólnego świadectwa wiary, złożonego wobec świata przez chrześcijan różnych wyznań. Dla nas, katolików, to także dobra okazja, by odpowiedzieć na wezwanie papieża Franciszka: Czytajcie Ewangelię. Dobrze wam to zrobi.

W środę serdecznie zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

W czwartek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wojciech urodził się ok. roku 956. Pochodził z możnego rodu Sławników. Był biskupem Pragi, a potem w Rzymie wstąpił do opactwa benedyktyńskiego. Był też misjonarzem na Węgrzech i w Polsce. Z Polski wyruszył do Prus, gdzie zginął z ręki pogan 23 kwietnia 997 r. Jego relikwie spoczywają w katedrze gnieźnieńskiej.

W piątek przypada 1. rocznica śmierci ks. prof. Jana Kracika wielkiego historyka kościoła. Pamiętajmy o Księdzu Profesorze w naszych modlitwach.

W sobotę święto św. Marka, Ewangelisty.

Przypominam o dodatkowej Mszy św. w każdy wtorek o godz. 18.00. Została ona ustalona ze względu na pacjentów oddziału 5C ponieważ nie mogą oni uczestniczyć w mszach św. o godz. 15.30.

W niedzielę 10 maja o godz. 11.30 będziemy przeżywać w naszej wspólnocie I Komunię św. czwórki dzieci mieszkających w naszym rektoracie. Na pierwsze spotkanie organizacyjno-katechetyczne zapraszam Rodziców z dziećmi w poniedziałek 27 kwietnia, o godz. 17.00.

Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy naszym kościele, a wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala