30 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XXX niedzielę zwykłą.

W tym tygodniu we wtorek, w kalendarzu liturgicznym, przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W sobotę, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. na godzinę 9.00 oraz 12.00. Msza św. o godzinie 9.00 zostanie odprawiona w budynku kaplicy – co prawda prace remontowe nie zostały jeszcze zakończone, ale będzie już możliwość korzystania ze schodów wejściowych. Msza św. o godzinie 12.00 zostanie odprawiona na Cmentarzu na Czerwonych Makach, po Mszy św. odbędzie się procesja po cmentarzu, odczytane zostaną wypominki oraz będziemy modlić się za zmarłych. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w procesji. Pamiętajmy, że 1 listopada mamy w sumieniu obowiązek uczestnictwa we Mszy św. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godzinie 15.30.

W najbliższą niedzielę, 2 listopada, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze święte odprawimy jak w każdą niedzielę, o godzinie 9.00 oraz 16.00. Nabożeństwo wypominkowe w naszej świątyni odprawimy o godzinie 15.30.

Pamiętajmy, że miesiąc listopad, zwłaszcza pierwsze jego dni, stanowią okazję do uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych. Uzyskiwanie odpustów przez wiernych
w Kościele katolickim ma wielowiekową już tradycję. Odpust zupełny jest to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych, należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w sakramencie pokuty. Kto uzyska odpust zupełny dla siebie uniknie kar czyśćcowych. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych - ratuje dusze z czyśćca.

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1-go lub 2-go listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Wierni, którzy od 1-go do 8-go listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten można uzyskać pod zwykłymi warunkami – to znaczy: należy wyspowiadać się lub być w stanie łaski uświęcającej, nie mieć przywiązania do grzechu nawet lekkiego, przyjąć Komunię św., odmówić modlitwy Ojcze nasz, Wierzę oraz pomodlić się według intencji Ojca Świętego

W dniach od 3 do 8 listopada zapraszamy do naszej świątyni na nabożeństwa wypominkowe z odczytywaniem wypominków jednorazowych i rocznych, codziennie po każdej Mszy św.

Przez cały rok modlimy się w naszej świątyni za zmarłych, których polecamy w rocznych wypominkach. Imiona zmarłych wspominamy w niedzielę, przed każdą Mszą św. o godz. 9.00 i 16.00, oraz w każdą środę w czasie Mszy św. wspólnej oraz w czasie Nowenny
do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pamięć o zmarłych, jest znakiem wiary w życie wieczne i jest znakiem prawdziwej miłości do tych, którzy przekroczyli już próg wieczności. Wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy po każdej Mszy św. w zakrystii.
W uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada) wypominki zbierać też będziemy na cmentarzu na Czerwonych Makach.

Kończy się miesiąc październik. Pamiętajmy w tych ostatnich dniach o nabożeństwach różańcowych. Do końca października różaniec odprawiać będziemy codziennie przed mszą św. w tygodniu o godz. 15.00, a w niedziele o 15.30. Gorąco zapraszamy do tej wspólnej modlitwy maryjnej.

Do końca października zapraszamy do wspólnej modlitwy tutaj, w budynku teatru, natomiast od 1 listopada już do budynku kaplicy. Jak zawsze prosimy o gorącą modlitwę w intencji całego kompleksu kobierzyńskiego. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala