1 Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia:

W środę zapraszamy na naszą nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną z uczczeniem relikwii bł. Jana Pawła II.

Serdecznie proszę, włączmy się w głębokie przeżycie tego szczególnego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Nie żałujmy czasu i odwagi, aby w dzisiejszym świecie pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym Krzyżu – znaku naszego zbawienia. Pamiętajmy również o osobistych umartwieniach, a także o postanowieniach na Wielki Post. Jak zapewniał nas Chrystus w Ewangelii na rozpoczęcie Wielkiego Postu w Środę Popielcową: a Ociec mój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Wszystkie wyrzeczenia czasu wielkopostnego stokrotnie zaprocentują.   

2. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki o godz. 1500. Za odprawienie Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście można uzyskać odpust  zupełny.

Gorzkie Żale odprawiać będziemy w niedziele o godz. 1515. Również za udział w tym nabożeństwie zyskujemy łaskę odpustu zupełnego. Kazania pasyjne wygłaszać będzie ks. Adam Kurdas, wikariusz parafii Św. Rafała Kalinowskiego. Składka w czasie tego nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu oraz na zakup nowego krzyża procesyjnego i renowację starego.

Nasze rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy jak w poprzednich latach w Wielkim Tygodniu - w poniedziałek, wtorek i środę po Niedzieli Palmowej. 

3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele i prosimy wszystkich o modlitwę w intencji szpitala i osób chorych. Umacniajmy się wzajemną modlitwą za siebie. Ofiarodawcom i dobrodziejom naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.  

Ks. Jan Klimek, rektor