4 Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy czwartą niedzielę adwentu. Ten kończący się już święty czas oczekiwania powinniśmy wykorzystać na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź i wzajemne przebaczenie. Kościół przychodzi nam w tym z pomocą jako szafarz Bożego Miłosierdzia w sakramencie pokuty. Serdecznie zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi św. w poniedziałek od godz. 1400 i po mszy św. W wigilię 24 grudnia przed mszą św. którą odprawimy o godz. 900 oraz po mszy św. Spowiedź będzie w tym dniu do godziny 1200. Będzie również możliwość spowiedzi przed Pasterką oraz przed każdą mszą św. w Boże Narodzenie i w drugi dzień świąt.

   2. W wigilię Bożego Narodzenia (we wtorek) mszę św. odprawimy rano o godz. 900 i złożymy sobie tu w świątyni życzenia, łamiąc się opłatkiem. Będzie też wystawione od rana światełko betlejemskie przyniesione przez harcerzy, które można zabrać na stół wigilijny. Spowiedź w tym dniu do godz. 1400. Mszy św. o 1530 nie będzie.

3. Bardzo proszę o religijne przeżycie wieczerzy wigilijnej w naszych domach. Zacznijmy ją modlitwą, odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, połammy się pobłogosławionym opłatkiem, zapalmy święcę Caritas, zaśpiewajmy kolędy.

4. O północy serdecznie zapraszamy wszystkich na Pasterkę. Składka z tej mszy przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia S.O.S.

5. W Boże Narodzenie i w drugi dzień świąt (w święto św. Szczepana) msze św. jak w każdą niedzielę. Składka z drugiego dnia świąt przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

6. Naszą wizytę kolędową rozpoczniemy od uroczystości Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Plan wizyty duszpasterskiej zapowiemy w nowy rok i w niedzielę przed uroczystością.

7. W budynku teatru trwa dziś cały dzień kiermasz świątecznych ozdób. Warto podejść i nabyć na święta jakiś drobiazg dla siebie. Tak wydane pieniądze to wsparcie dla pacjentów naszego szpitala. 

8. Bóg jest tak wielki, że może stać się mały. Bóg jest tak potężny, że może stać się słaby i wyjść nam naprzeciw jako bezbronne Dzieciątko, abyśmy Go mogli tym bardziej pokochać. (Benedykt XVI) Oto Syn Przedwieczny – ten, który jest odwiecznym upodobaniem Ojca – stał się człowiekiem, a Jego ziemskie narodzenie w noc betlejemską nieustannie świadczy o tym, że w Nim każdy człowiek objęty jest tajemnicą Bożego upodobania, które jest źródłem ostatecznego pokoju. (Jan Paweł II) Z całego serca życzę Mieszkańcom naszego Rektoratu, Personelowi i Pacjentom naszego szpitala, naszym drogim Gościom i Wszystkim, którzy w tej świątyni się modlą, abyśmy na nowo odkryli w swoich sercach miłość do Boga i bliźnich, abyśmy tą miłością wzajemnie się obdarzali i  stawali się w pełni ludźmi, w których Bóg ma upodobanie. Abyśmy wszyscy w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia odkryli i doświadczali prawdziwej radości i ostatecznego pokoju serca. 

ks. dr Jan Klimek, rektor kościoła i kapelan szpitala