3 Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy trzecią niedzielę adwentu nazywaną w liturgii niedzielą Gaudete, czyli Radujcie się! Nazwa ta ma swoje źródło w liście świętego Pawła do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”( Flp 4, 4). Boże Narodzenie jest już blisko. Ten święty czas powinien każdego mobilizować do duchowej odnowy.

2. W środę zapraszamy na naszą mszę św. wspólną, połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z uczczeniem relikwii bł. Jana Pawła II. W piątek zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia  Bożego z uczczeniem relikwii św. Siostry Faustyny. Pamiętajmy o spowiedzi św. przygotowującej nas na uroczystość Bożego Narodzenia. W naszym kościółku okazja do spowiedzi św. codziennie od godz. 1500 i jeżeli będą osoby chętne do spowiedzi również po mszy św. We czwartek będzie spowiadał ks. Mirosław Żak.  

3. W zakrystii są jeszcze do nabycia wigilijne świece Caritas. Ich zapalenie na wigilijnym stole jest szczególnym wyrazem naszej solidarności z biednymi i potrzebującymi.          

4. Pamiętajmy, aby opłatek na wigilijnym stole był pobłogosławiony, czego nie można powiedzieć o opłatkach, które można nabyć w sklepach. Brońmy naszych najpiękniejszych tradycji przed jałową komercją. Osoby spoza Rektoratu i pacjenci naszego szpitala mogą otrzymać opłatki po mszach św. w zakrystii.

5. Pan dyrektor Stanisław Kracik serdecznie zaprasza pacjentów naszego szpitala, personel i mieszkańców rektoratu na wspólne spotkanie wigilijne, które będzie miało miejsce w budynku teatru, we czwartek 19 grudnia o godzinie 1000.  

6. Zapraszamy gorąco do wspólnej modlitwy w naszym kościele i prosimy wszystkich o modlitwę w intencji Szpitala. Ofiarodawcom i dobrodziejom naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala